Naučná stezka

NAUČNÁ STEZKA

NAUČNÁ STEZKA

Tři okruhy vysokomýtské naučné stezky nabízí příjemné procházky a spoustu poutavých informací o historii města, o okolní přírodě i o duchovních tradicích, které prostupují Vysokomýtskem.

MĚSTSKÝ OKRUH A

MĚSTSKÝ OKRUH A

Trasa městského okruhu dlouhá 1,2 km je vedena prstencem městských parků v historickém centru Vysokého Mýta.

PŘÍRODNÍ OKRUH B

PŘÍRODNÍ OKRUH B

Tradiční výletní lokalitou směrem na Vinice a do vysokomýtských lesů v okolí velkého a malého Chobotu vede z Vysokého Mýta devítikilometrový přírodní okruh, který představuje pestrost krajiny a přírody kolem Vysokého Mýta.

DUCHOVNÍ OKRUH C

DUCHOVNÍ OKRUH C

Bezmála dvacetikilometrová trasa s 9 pískovcovými panely vede z historického centra Vysokého Mýta od kostela sv. Vavřince starou poutní cestou do Knířova, kolem kapličky nad Vanicemi až do Sedlece a pak do Vraclavi a odtud se vrací kolem starobylého smírčího kříže zpět do Vysokého Mýta. V souvislosti se stavbou dálnice D35 Vysoké Mýto – Džbánov je od pondělí 4. března 2024 uzavřena knířovská poutní cesta mezi Vysokým Mýtem a Knířovem. Uzavírka by měla trvat do konce roku 2025.

Image
Image
Image
ATIC - logo
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Provoz Turistického informačního centra je financován z rozpočtu města Vysoké Mýto. Pardubický kraj poskytl dotaci z programu „Podpora činnosti a provozu turistických informačních center v Pardubickém kraji".

logo infocentra

Turistické informační centrum 

náměstí Přemysla Otakara II. 96
Vysoké Mýto, 566 01
 
tel.: 465 466 112
e-mail: infocentrum@vysoke-myto.cz
web: infocentrum.vysoke-myto.cz

Provozní doba

Po - Pá: 8:30 - 17:00
So, Ne, svátky: 9:00 - 17:00 (květen - říjen)
So, Ne, svátky: 10:00 - 17:00 (listopad - duben)